Czy nadal wierzysz w te absurdalne mity techniczne

W sieci krąży mnóstwo fałszywych wiadomości technicznych; każda nowa generacja produktów i usług technologicznych rodzi jeszcze więcej fałszywych przekonań. Wiele z nich można dość łatwo zdyskredytować, ale w tej historii znaleźliśmy kilka, które mogą sprawić, że nawet nasi czytelnicy zrobią podwójne podejście! 

 

Możliwe, że martwisz się czymś, co nie jest prawdą — a może czymś, co kiedyś było prawdą, ale teraz nią nie jest, ponieważ nowe odkrycia i aktualizacje rozwiązały problem. Przejrzyj poniższą listę, a następnie przekaż prawdziwą ofertę swoim przyjaciołom, rodzinie i obserwatorom w mediach społecznościowych, aby nie padli ofiarą technologicznej dezinformacji.

 

Tryb prywatności/incognito jest całkowicie prywatny?

Czy czujesz się trochę bezpieczniejszy przed szpiegowaniem, gdy ustawisz wybraną przeglądarkę internetową w trybie prywatności lub incognito ? To pomaga, ale nadal daleko Ci do 100% prywatności i anonimowości.  

Ten tryb usuwa pliki cookie i dane śledzenia po zamknięciu okna. Nie powstrzymuje to jednak witryn internetowych ani nawet usługodawcy internetowego przed wiedzą, dokąd zmierzasz. Na przykład Twoja przeglądarka ma unikalny odcisk palca, który nie ma nic wspólnego z plikami ani informacjami (takimi jak pliki cookie) umieszczonymi przez witrynę. Odcisk palca bardziej przypomina DNA Twojej przeglądarki. Witryny mogą i korzystają z tego. Nawet jeśli korzystasz z VPN w trybie incognito, nie możesz tego wszystkiego zamaskować. 

Najlepszym rozwiązaniem jest przejście na przeglądarkę zapewniającą bezpieczeństwo, taką jak Brave, lub użycie przeglądarki Tor, systemu, który przełącza połączenia podczas surfowania. (Oba rozwiązania mogą niestety znacznie spowolnić korzystanie z Internetu). Niektóre usługi mogą nawet wprowadzić fałszywe informacje do Twojego odcisku palca, aby zaciemnić Twoją tożsamość. 

 

 

 

Jesteś małym ziemniakiem i nie jesteś celem cyberprzestępczości 

Dlaczego ktoś miałby próbować cię zhakować, skoro nie masz nic do ukrycia? Poczekaj: wszyscy mamy coś do ukrycia. Mianowicie prywatne dane osobowe (PPI) — rodzaj danych wykorzystywanych do kradzieży tożsamości. Kradzież może naprawdę zrujnować Ci życie .  

Jeśli wykonujesz jakąkolwiek pracę na stronach rządowych, Twój numer ubezpieczenia społecznego może być tam używany lub przechowywany. Numer Twojej karty kredytowej jest powiązany z każdym szaleństwem zakupów online. Może się to wydawać bezpieczne, ale tego rodzaju prywatne dane są stale upubliczniane ze względu na częste i masowe naruszenia bezpieczeństwa danych . Rzeczywiście możesz być małym ziemniakiem, ale to nie znaczy, że Twoje PPI nie zostanie znalezione, sprzedane i odsprzedane złym aktorom. Wiele narzędzi, które to robią, jest zautomatyzowanych: zbierają wszystko, co mogą, i sprzedają, docierając do jak największej liczby celów. 

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby sobie pomóc, jest upewnienie się, że masz inne hasło do każdej witryny i usługi, z której korzystasz online. Tak, zapamiętywanie ich wszystkich jest niezwykle trudne (dlatego zalecamy korzystanie z menedżera haseł ), ale jeśli Twoje hasło zostanie znalezione w jednym przypadku, przestępcy mogą uzyskać dostęp do każdego konta, do którego używasz tego jednego hasła . Zarejestruj się, aby skorzystać z usług ochrony przed kradzieżą tożsamości i monitorowania naruszeń — poinformują Cię, czy Twoje PPI zostało naruszone.

 

 

 

Powinieneś ładować telefon tylko od 0%? NIE 

Ciągłe używanie nowoczesnej baterii litowo-jonowej do poziomu 0% jest szkodliwe. Szybciej je zużywają. To, co chcesz zrobić, to częściowe wyładowanie. 

To kolejny problem z wydajnością. Ponieważ wewnętrzne elementy baterii (takiej jak ta w smartfonie) ulegają ciągłemu rozkładowi, materiały po prostu z biegiem czasu zachowują mniej energii. Właśnie dlatego Twój stary telefon wytrzymuje coraz mniej godzin w porównaniu z całym dniem lub dłuższym czasem, jaki można uzyskać na nowym urządzeniu.

Niektórzy nadal uważają, że rozładowanie telefonu do zera czasami pomaga jako swego rodzaju ponowna kalibracja — powiedzmy, jeśli telefon pokazuje, że jest naładowany do 30%, ale potem natychmiast się wyłącza. Problem polega jednak na tym, że w nowoczesnych telefonach rzadko kiedy kończy się żywotność baterii. Wykonają automatyczne wyłączenie, gdy w środku pozostanie niewielka ilość ładunku. Jeśli tak podejrzewasz, poczekaj kilka godzin przed podłączeniem telefonu. 

Najlepsza strategia: Nigdy nie pozwól, aby poziom naładowania akumulatora spadł poniżej 20%, a następnie naładuj go do około 80%, co przy szybkim ładowaniu dzieje się szybko . Utrzymywanie go przez cały czas na poziomie 30–80% to dobry sposób na zwiększenie żywotności baterii.

 

 

Komputery powinny być wyłączane każdej nocy?

 

Dyskusja na ten temat trwa od lat. Powodów wyłączania komputerów na noc jest wiele — zużywają one mniej energii, ruchome części, takie jak wentylatory i dyski, nie uruchamiają się, nie pojawiają się powiadomienia i alarmy z dnia na dzień, a codzienne ponowne uruchamianie pomaga systemowi operacyjnemu. Ale są też powody, dla których warto pozostawić go włączonym na całą noc — możliwy jest zdalny dostęp , komputer może uruchamiać aktualizacje w tle, nie trzeba czekać na ponowne uruchomienie, a zimny restart powoduje wzrost napięcia, który wydaje się niepotrzebny. Obie frakcje – osoby zostawiające komputer włączony na całą noc i osoby zamykające się – twierdzą, że ich praktyka prowadzi do dłuższej żywotności komputera PC. 

Firma Panda Security przeprowadziła ankietę wśród osób na ten temat i odkryła, że ​​przynajmniej w przypadku komputerów służbowych 37% wyłączało komputery co noc, 23% nigdy się nie wyłączało, a 15% wyłączało komputer tylko wtedy, gdy przestał działać. 

Według Pandy wyłączanie systemu na noc powinno odbywać się tylko wtedy, gdy na komputerze znajdują się poufne informacje, a sieć nie jest zabezpieczona lub gdy nie ma potrzeby tworzenia kopii zapasowych ani uzyskiwania zdalnego dostępu do dysku. W przeciwnym razie pozostaw tę opcję włączoną i od czasu do czasu uruchamiaj ją ponownie, aby wyczyścić pamięć RAM i przeprowadzić aktualizacje instalacji systemu operacyjnego. 

 

Ryż ratuje mokre telefony?

 

Telefony się zamoczą. Zdarza się. Większość dzisiejszych urządzeń jest lepiej niż kiedykolwiek oceniana pod kątem wodoodporności , ale ciecze i elektronika rzadko witają się jak przyjaciele. Ale w wielu kuchniach zawsze było rozwiązanie pod ręką: niegotowany ryż . Podstawowy składnik wielu diet ma również właściwości pochłaniające, które mogą uratować telefon, gdy otrzyma „ ostrzeżenie o wykryciu płynu ”. Prawidłowy?

Czy ryż może wyssać wilgoć z mokrego telefonu i uratować sytuację? Anegdotycznie, oczywiście, to się wydarzyło. Ale nie rób tego. Firma Apple ogłosiła to niedawno w swoim dokumencie pomocy dotyczącym alertów dotyczących wykrywania cieczy. Brzmi teraz: „Nie wkładaj iPhone'a do worka z ryżem. Może to spowodować, że małe cząsteczki ryżu uszkodzą iPhone'a”. Cząsteczki w porcie ładowania Lightning lub USB-C to znacznie większy problem niż prawdopodobnie woda. Może również porysować ekran.

Znaleziono forum na którym jeden z użytkowników zamieścił post, w którym użył ryżu, aby spróbować ożywić telefon wcześniejszy niż iPhone – ale w jego przypadku nie zadziałało. Stosowanie ryżu sięga jeszcze dalej wstecz, do czasów, gdy używano go do utrzymywania sprzętu fotograficznego w suchości.

Lepszą opcją jest wrzucenie mokrego telefonu do zamykanej plastikowej torby z żelami krzemionkowymi – takiej, jaką dostajesz w różnego rodzaju przesyłkach. Zbierz kilka na tę awaryjną sytuację lub kup kilka. Może to być bezpieczniejsze niż przechowywanie cennego komputera kieszonkowego w prawdziwym jedzeniu. Możesz także wypróbować jedną z tych aplikacji, która powinna odtwarzać dźwięk lub powodować wibracje, które usuwają wszelkie soki z portu ładowania i głośników. Na iPhonie możesz skonfigurować skrót, aby zrobić to samo .

 

 

Copyright © INTEXPC all rights reserved.
VISA
MasterCard
PayPal
Mastero
Visa Electron