Dokumenty Google z nową funkcją

Na swoim blogu Google oficjalnie poinformowało o wprowadzeniu nowych funkcjonalności do aplikacji Dokumenty. Tym razem z tej nowości niemal na pewno ucieszą się programiści. Dzięki dodaniu dodatkowych bloków kod umieszczany bezpośrednio w Dokumentach będzie mógł zostać zaprezentowany w bardziej przejrzysty i ładniejszy sposób.

Bloki kodu zostaną ograniczone do konkretnych kont
Uprzednio, aby zaprezentować kod w estetyczny sposób w Dokumentach Google trzeba było korzystać z dedykowanych wtyczek lub niewygodnych obejść. Wiadomo, to nie koniec świata, ale natywna funkcjonalność zawsze będzie lepsza od korzystania ze specjalnie zaprojektowanych rozszerzeń.

Google stopniowo udostępnia opisywaną nowość – będzie ona dostępna po przejściu do opcji “Wstaw”. Google pozwala również wybrać konkretny język programowania, którego dotyczy wpisywany przez nas kod. Nie zabraknie również możliwości wywołania “codeblocks” przy pomocy znaku “@”, podobnie jak ma to miejsce w przypadku emoji.

Niestety, zanim doczekamy się udostępnienia bloków z kodem w Dokumentach Google minie trochę czasu.

Kto finalnie będzie mógł użyć bloków kodu w Dokumentach?

Nowa funkcjonalność zostanie ograniczona do klientów Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Standard, Education Plus oraz organizacji non-profit. Osoby posiadające osobiste konta Google będą niestety musiały obejść się smakiem.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na pełne wdrożenie. Będziecie korzystać?

Złoty strzał
MANTA 43LUA69S 43
1299.00 PLN
1099.00 PLN
Pospiesz się!
Oferta kończy się:
00Dni
00Godzin
00Minut
00Sekund
Copyright © INTEXPC all rights reserved.
VISA
MasterCard
PayPal
Mastero
Visa Electron