MSI wypuszcza Intel BIOS ze wsparciem dla 256 GB RAM

Twój typowy sprzęt do gier nie potrzebuje nawet 256 GB pamięci RAM, ale my używamy Naszych komputerów do celów innych niż granie. Chodzi tutaj o takie  rzeczy, jak tworzenie treści lub maszyny wirtualne czy też uruchomienie przeglądarki Chrome z otwartymi setkami kart.

 

 

 

 

 

 

Jeśli jesteś jednym z niewielu, którzy potrzebują pojemnej ilości pamięci systemowej, masz szczęście. Firma MSI rozpoczęła proces wypuszczania BIOS-ów dla płyt głównych z serii Intel 600 i 700 obsługujących do 256 GB systemowej pamięci RAM. Te BIOS-y stanowią uzupełnienie tych, które już wprowadzono, i które dodają obsługę 256 GB pamięci RAM do płyt głównych AM5.

 

 

Kiedy na rynek trafiły płyty główne Intel 12. generacji i płyty główne z serii 600, maksymalna ilość pamięci VRAM, jaką można było zainstalować, wynosiła 128 GB. Dla większości z nas było to w porządku, ale gdy zaczniesz uwzględniać rzeczy pochłaniające pamięć RAM, takie jak maszyny wirtualne, tworzenie oprogramowania, wielokanałowa produkcja muzyki lub którąkolwiek z tysiąca innych rzeczy, nawet 128 GB może być ograniczeniem.

 

 

Potem pojawiła się pamięć niebinarna, co oznaczało, że można było kupić moduły z półkrokiem. Miło jest mieć możliwość zainstalowania 2x 24 GB pamięci RAM , co zapełnia dużą lukę między konfiguracjami 2x 16 GB i 2x 32 GB. Aby uwzględnić te dziwne pojemności, platformy DDR5 otrzymały aktualizacje BIOS-u, które zwiększyły maksymalną ilość pamięci RAM do 192 GB (4x 48 GB).

 

 

 

Do tej pory zadania polegające na niszczeniu pamięci RAM wymagały drogiego systemu HEDT lub pamięci stacji roboczej, co zwykle oznaczało kosztowną płytę główną i procesor. Chociaż na głównych platformach nadal ograniczasz się do obsługi dwóch kanałów, możliwość zainstalowania do 256 GB pamięci RAM z pewnością przypadnie do gustu części użytkowników.

 

Dość powiedzieć, że zakup ogromnej ilości pamięci ma sens tylko wtedy, gdy korzystasz z aplikacji, które na tym korzystają. Gracze nie muszą się o to ubiegać, chociaż pomysł stworzenia dysku RAM o pojemności 192 GB na kilka gier i 64 GB do użytku ogólnego jest naprawdę atrakcyjny.

Copyright © INTEXPC all rights reserved.
VISA
MasterCard
PayPal
Mastero
Visa Electron