Dokumenty Google z nową funkcją

Na swoim blogu Google oficjalnie poinformowało o wprowadzeniu nowych funkcjonalności do aplikacji Dokumenty. Tym razem z tej nowości niemal na pewno ucieszą się programiści. Dzięki dodaniu dodatkowych bloków kod umieszczany bezpośrednio w Dokumentach będzie mógł zostać zaprezentowany w bardziej przejrzysty i ładniejszy sposób.

Bloki kodu zostaną ograniczone do konkretnych kont
Uprzednio, aby zaprezentować kod w estetyczny sposób w Dokumentach Google trzeba było korzystać z dedykowanych wtyczek lub niewygodnych obejść. Wiadomo, to nie koniec świata, ale natywna funkcjonalność zawsze będzie lepsza od korzystania ze specjalnie zaprojektowanych rozszerzeń.

Google stopniowo udostępnia opisywaną nowość – będzie ona dostępna po przejściu do opcji “Wstaw”. Google pozwala również wybrać konkretny język programowania, którego dotyczy wpisywany przez nas kod. Nie zabraknie również możliwości wywołania “codeblocks” przy pomocy znaku “@”, podobnie jak ma to miejsce w przypadku emoji.

Niestety, zanim doczekamy się udostępnienia bloków z kodem w Dokumentach Google minie trochę czasu.

Kto finalnie będzie mógł użyć bloków kodu w Dokumentach?

Nowa funkcjonalność zostanie ograniczona do klientów Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Standard, Education Plus oraz organizacji non-profit. Osoby posiadające osobiste konta Google będą niestety musiały obejść się smakiem.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na pełne wdrożenie. Będziecie korzystać?

Copyright © INTEXPC all rights reserved.
VISA
MasterCard
PayPal
Mastero
Visa Electron