Matrycą kręcę, po to mam ręce!

Szczegółowa specyfikacja przykładowego Lenovo ThinkPad X201:

 • Matryca: 12,1-calowa, TFT WXGA+ [LED], anti-glare, rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, Dual digitizer z technologią Palm Rejection
 • Procesor: Intel Core i7-640LM (4M Cache, 2.13 GHz – 2.93 GHz)
 • Pamięć: 3 GB pamięci DDR3 RAM 
 • Grafika: Intel GMA HD
 • Dysk twardy: 128 GB SSD
 • Łączność bezprzewodowa: WiFi 802.11a/g/n, Bluetooth
 • Inne: slot kart SIM, kamera internetowa, Modem 56K V.92, czytnik kart SDHC, 3x USB 2.0, VGA, eSATA, wyjście RJ-11, RJ45, gniazdo Express Card 54/34,
 • Bateria: 4-komorowa, Li-Ion – do 4 godzin
 • Wymiary: 295 mm x 210 mm x 20,7 mm/28,7 mm
 • Waga: 1,1 kg
 • OS: Windows 10 PL 

Od strony wizualnej Lenovo X201 praktycznie niczym się nie różni od pozostałych komputerów z serii ThinkPad tego producenta. Sporo osób zarzuca firmie Lenovo to, że nie przykłada zbyt dużej wagi do wyglądu zewnętrznego swoich komputerów – ze szczególnym uwzględnieniem serii ThinkPad. Te, ich zdaniem są (delikatnie mówiąc) niezbyt urodziwe. Może i coś w tym jest, gdyż na pierwszy rzut oka komputery Lenovo ThinkPad faktycznie nie prezentują się zbyt imponująco, ale jak wiadomo, kwestia wyglądu zewnętrznego to sprawa indywidualna.

 

Mi osobiście nie przeszkadza wygląd zewnętrzny tablet PC. Wręcz przeciwnie. Sądzę, że jest on naprawdę bardzo interesujący i pozytywnie „nietypowy”. Podczas gdy przeważająca większość producentów sprzętu elektronicznego postanowiła tworzyć „ładnie wyglądające”, kolorowe laptopy, o tyle Lenovo już od dłuższego czasu stawia na surowy, minimalistyczny design. Do mnie takie rozwiązanie przemawia znacznie bardziej niż kolorowy motyl na obudowie netbooka. Przyznam szczerze, że podoba mi się taki design tabletuSprzęt dzięki temu wygląda znacznie bardziej stylowo i moim zdaniem jeszcze mocniej przykuwa uwagę. A osoby, którym nie podoba się wygląd serii ThinkPad odsyłam do sklepu z kolorowymi, plastikowymi zabawkami.

 X201

Kanciaste, regularne kształty również posiadają swój niezwykły urok. Lenovo ThinkPad X201 wykonany został z czarnego, matowego plastiku o wysokiej jakości, co w przypadku komputerów mobilnych jest znakomitym rozwiązaniem. Chodzi tu zarówno o walory estetyczne, jak i praktyczne. Na matowej obudowie nie widać odcisków palców oraz rys, które na błyszczącej obudowie nie wyglądają najlepiej. Całe urządzenie wraz z baterią waży nieco ponad 1 kilogram. Niezbyt wiele, zwłaszcza biorąc pod uwagę dość pokaźne wyposażenie tabletu, co również możemy uznać za sporą zaletę.

 

Jak już wcześniej wspomniałem, Lenovo ThinkPad X201 posiada niezwykle mocne wyposażenie – dwurdzeniowy procesor Intel Core i7 należący do rodziny 2010 Intel Core vPro w połączeniu ze zintegrowanym układem graficznym GMA HD i 3 GB pamięci operacyjnej RAM z możliwością aktualizacji do 8 GB oferuje naprawdę spore możliwości. Jednakże najciekawszy w tym urządzeniu jest dla mnie ekran. ThinkPad X201 posiada 12,1-calowy, pojemnościowy dotykowy ekran pracujący z natywną rozdzielczością 1280 x 800 pikseli. Ekran możemy obsługiwać przy pomocy za pomocą dołączonego do zestawu rysika, który wmontowany został w obudowę naszego urządzenia. Takie rozwiązanie w praktyce sprawdza się wyśmienicie. Jakby tego było mało, tablet wyposażony został również w technologię Palm Rejection, która przydaje się przede wszystkim przy pisaniu odręcznym, które to tablet rozpoznaje – świetnie!

 x201a

Z tego względu, że mamy do czynienia z tabletem PC, ekran w naszym Lenovo jest obracany o 180 stopni w obu kierunkach i składany. Sprzęt wyposażony został również w przycisk któryego naciśnięcie zmienia orientację ekranu, gdy obrócimy nasz tablet w dowolnym kierunku. W ramce ten znajduje się cała gama niezwykle przydatnych przycisków, które ułatwią nam pracę na tablecie. 


Pełna oferta TUTAJ!

Copyright © INTEXPC all rights reserved.
VISA
MasterCard
PayPal
Mastero
Visa Electron