Microsoft kończy z pakietem Office

Pakiet Microsoft Office to niemal nieodłączny element w pełni funkcjonalnego systemu operacyjnego. Zestaw popularnych aplikacji biurowych tak mocno wszedł w naszą świadomość, że trudno w ogóle wyobrazić sobie Worda czy Excela w innej formie. Potwierdza się jednak, że nic nie jest wieczne na tym świecie. Microsoft przygotowuje się do całkowitej rezygnacji z brandingu Office. Firma chce w pełni skupić się na swojej platformie 365.

Czy tego chcemy czy nie, subskrypcyjny model stał się w ostatnich latach bardziej popularny od tradycyjnego, a dokumenty coraz częściej edytowane są w chmurze przez wiele osób naraz. Nic dziwnego więc, że oznaczenie 365 zostało uznane za bardziej adekwatne.

Dla niezorientowanych osób wiadomość ta może być szokująca, jednak faktem jest, że Microsoft już od dawna powoli odchodzi od klasycznego Office'a. Warto zwrócić uwagę, że już jakiś czas temu pakiet subskrypcyjny Office 365 zmienił nazwę na Microsoft 365, a i dziś nazwa "Office" widoczna jest coraz rzadziej. Już w listopadzie gruntownej renowacji ma zostać poddany serwis Office.com, a w styczniu 2023 roku ma przyjść pora na odświeżenie wersji pakietu na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Wtedy zobaczymy nową nazwę oraz świeżą ikonę prowadzącą do popularnego zestawu aplikacji.

Skład zestawu Office / Microsoft 365 pozostanie bez zmian. Do pakietu nadal będą zaliczać się dobrze nam znane programy jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneDrive czy Teams. Rebranding będzie więc tylko formalnością. Czy tego chcemy czy nie, subskrypcyjny model stał się w ostatnich latach bardziej popularny od tradycyjnego, a dokumenty coraz częściej edytowane są w chmurze przez wiele osób naraz. Nic dziwnego więc, że oznaczenie 365 zostało uznane za bardziej adekwatne. Warto jednak zauważyć, że pakiet aplikacji biurowych nadal oferowany będzie w klasycznej formie (tzn. kup raz i zapomnij o dodatkowych opłatach). Mamy więc nadzieję, że Microsoft zadba o odpowiednią transparentność swoich usług.

Copyright © INTEXPC all rights reserved.
VISA
MasterCard
PayPal
Mastero
Visa Electron