NVIDIA RTX 4060 Ti z opcją 16 GB od 18 lipca

 

 

Na podstawie najnowszych informacji RTX 4060 Ti, wyposażony w zwiększony bufor pamięci, ma trafić na półki sklepowe 18 lipca

Ta data oznacza dostępność do zamówienia, wysyłki i globalnej dystrybucji każdego modelu. Jednak szczegóły dotyczące embarga na recenzje nie zostały jeszcze ujawnione.

 

 

 

 

 

Wcześniej wydany z 8 GB pamięci, RTX 4060 Ti spotkał się z chłodnym przyjęciem ze strony graczy, głównie ze względu na wysoką cenę, potwierdzono już, że wersja z dwukrotnie większą pojemnością pamięci wyniesie o około 1/4 więcej niż wartość ceny rynkowej z 8GB RAM i nic nie wskazuje na to, by NVIDIA zamierzała dokonać jakichkolwiek korekt cenowych przed premierą nowego modelu.

 

 

Rozsądnie byłoby poczekać chwilę przed podjęciem decyzji o zakupie, zwłaszcza w czasie, gdy 8 GB RTX 4060 Ti został przeceniony zaledwie kilka tygodni po premierze.

 

 

 

Ciekawe, czy dodatkowa pamięć VRAM w wariancie GeForce RTX 4060 Ti 16 GB oferuje jakieś namacalne korzyści w zakresie wydajności. Nie będzie to bardzo znaczące, ponieważ głównym problemem karty graficznej jest jej słaba karta graficzna.

 

Pamiętaj, że seria procesorów graficznych RTX 4060 firmy Nvidia spotkała się z ogólnie negatywnymi opiniami, zarówno ze strony graczy, jak i mediów. Wielu sugeruje, że cena w połączeniu z ograniczoną pamięcią VRAM i wąską 128-bitową magistralą stawia kartę daleko od twierdzeń o „niezrównanej wydajności w fantastycznej cenie”, co z dumą sugeruje Nvidia.

Co gorsza, być może trzeba będzie poczekać do 2025 roku na następną generację kart graficznych Nvidii, co oznacza, że ​​gracze przez jakiś czas utkną z tymi nijakimi ofertami.

 

 

 

Copyright © INTEXPC all rights reserved.
VISA
MasterCard
PayPal
Mastero
Visa Electron