Używany sprzęt komputerowy: w jaki sposób jest testowany

Zdecydowana większość używanego sprzętu komputerowego pojawia się na rynku tylko z powodu umów leasingowych, które zobowiązują firmy do wymiany sprzętu po pewnym czasie. W InteXPC kupujesz sprzęt, który starannie czyścimy i sprawdzamy jego działanie. Taki sprzęt jest następnie gotowy do sprzedaży, a jego nienaganną pracę gwarantuje roczna gwarancja jak i serwis pogwarancyjny. Wszystkim używanym urządzeniom przypisujemy klasę jakości / klasy.

 

Jak nowy 

 

Dobrze zachowany używany sprzęt komputerowy, który jest praktycznie jak nowy. Brak widocznych śladów użytkowania . Te używane komputery, laptopy i monitory o jakości biznesowej są wyjątkowo trwałe, wydajne i wykonane z wysokiej jakości materiałów, co znacznie wydłuża ich żywotność.

 

Laptopy, komputery i monitory są nadal w bardzo dobrym stanie. Nieznaczne zużycie można zauważyć na klawiaturze lub tabliczkach dotykowych takich urządzeń. Na obudowie może być kilka zadrapań, mogą również występować drobne wady kosmetyczne. Są to nadal niezwykle trwałe, wydajne urządzenia zbudowane z doskonałych materiałów, które znacznie przedłużają ich żywotność. Klasa A oferuje tę samą jakość za mniej pieniędzy, co zdecydowanie stanowi dobry zakup!

 

 

Częstym problemem przy zakupie używanego sprzętu jest trwałość akumulatora, ponieważ nie utrzymuje on już ładunku tak, jak pierwotnie. W przypadku korzystania z laptopa, gdy nie ma dostępu do zasilania, ważne jest, aby bateria wystarczała na co najmniej dobrą godzinę. Testujemy baterie w używanych laptopach, aby zapewnić normalne działanie laptopa, nawet bez zasilania.

 

Używany sprzęt komputerowy: w jaki sposób jest testowany?

 

Pierwsza część procesu testowania 

 

Iskanje naprav

Pozyskiwanie sprzętu na rynku

Kupujemy Nasze urządzenia z róznych firm leasingowych w całej Europie a Naszym priorytetem jest zakup jak najlepszej jakości sprzętu. 

 

 

Postopek čiščenja

Czyszczenie

Gdy urządzenia wejdą do Naszej Firmy, najpierw przechodzą proces dokładnego czyszczenia. Obejmuje to usuwanie naklejek i czyszczenie zewnętrznych elementów i paneli. Wysokim ciśnienieniem powietrza wewnątrz usuwany jest kurz.

 

 

Triaža

Ocena stanu sprzętu

Jest to proces sortowania i oceniania urządzeń na podstawie ich stanu fizycznego. Niektóre mogą wyglądać jak nowe, niektóre natomiast mogą nosić ślady użytkowania podczas normalnej pracy. Sortujemy wtedy sprzęt według Naszego systemu oceniania ( Klasa A, A- czy też Klasa B). 

 

 Druga część procesu testowania

 
 
 
Pobrišemo vse obstoječe podatke na trdih diskih naprave.

Czyszczenie danych

Nakładamy wszelkich starań żeby usunąć wszystkie istniejące dane na dyskach twardych zapewniając, że żaden komputer nie opuści naszej firmy bez wyczyszczenia dysków na oferowanym sprzęcie.

 

 

Popravila, zamenjava in ponovna montaža

Wymiana bądź dołożenie dodatkowych podzespołów

Dokładnie przeglądamy nasze urządzenia - w ten sposób poznajemy stan urządzenia. Dodajemy dodatkowe podzespoły taie jak pamięć RAM, dysk twardy czy dodatkowa karta graficzna. Gdy urządzenie jest gotowe, przechodzi proces testowania i kontroli jakości.

 

 

Testiranje in kontrola kakovosti

Testy i kontrola jakości

Nasze urządzenia muszą przejść kompleksowe testy. W ten sposób upewniamy się, że są w dobrej formie i są gotowe służyć przez następne kilka dobrych lat. Jeśli pojawią się problemy podczas procesu testowania, natychmiast je rozwiązujemy. Warto wspomnieć, że wszystkie wewnętrzne komponenty (pamięć, napęd dyskowy itp.) Są testowane za pomocą zaawansowanego oprogramowania, a wszystkie części zewnętrzne (klawiatura, ekran, touchpad) są testowane ręcznie przez naszych doświadczonych pracowników.

 

 

I wreszcie urządzenia dochodzą do ostatniego kroku - wystawienie na półke czy regał  gdzie czekają na zakup potencjalnego klienta.

 

Czy używane urządzenia przyciągają twoją uwagę?

Możemy śmiało powiedzieć, że zakup używanego urządzenia może być świetną inwestycją - oszczędzamy pieniądze bez uszczerbku dla jakości lub wydajności. Ale przede wszystkim możemy przyczynić się do lepszego jutra. To się liczy!

 
Polecane produkty
Copyright © INTEXPC all rights reserved.
VISA
MasterCard
PayPal
Mastero
Visa Electron